Nurture


مقدمه

در این مطلب قرار است درباره نقش مراقب کودک در زندگی والدین صحبت کنیم.اغلب والدین بهانه‌های زیادی در مورد اینکه چرا برای کودکشان پرستار استخدام نمی‌کنند، می‌آورند.

اما واقعیت این است که تمام پدر و مادرها به پرستار بچه احتیاج دارند. ما می‌دانیم اولین باری که فرزندتان را نزد پرستار می‌گذارید چقدر دردناک است، اما امروزه نقش پرستار و نگهداری از کودک در زندگی والدین نیز بسیار پر رنگ شده است.

 

پرستار کودک,مراقب کودک,اول سفیر سلامت

نقش مراقب کودک

نقش مراقب کودک در زندگی والدین بسیار مهم و حیاتی است. مراقب کودک یک شخص یا مؤسسه معتبر است که مسئولیت نگهداری و مراقبت از کودکان را به عهده دارد و والدین از خدمات او بهره می‌برند. در زیر نقش‌های اصلی مراقب کودک در زندگی والدین توضیح داده شده است:

 1. مراقبت از ایمنی و سلامت کودکان: مراقب کودک مسئول نظارت بر ایمنی و سلامت کودکان است. او باید از اینکه محیط زندگی کودکان ایمن و سالم باشد، اطمینان حاصل کند و در صورت نیاز اقدامات اورژانسی را انجام دهد.
 2. مراقبت از تغذیه: مراقب کودک مسئول تهیه و تدارک غذاهای مناسب برای کودکان است. او باید رژیم غذایی سالمی برای کودکان فراهم کند و مراقبت از تغذیه صحیح آنها را به عهده داشته باشد.
 3. مراقبت از آموزش و تربیت: مراقب کودک نقش مهمی در آموزش و تربیت کودکان ایفا می‌کند. او باید برنامه‌های آموزشی و بازی‌های تربیتی مناسب را برای کودکان تدارک دهد و به رشد و توسعه آنها کمک کند.
 4. مراقبت از نیازهای روزمره: مراقب کودک مسئول انجام وظایف روزمره کودکان مانند تعویض پوشاک، حمام دادن، و خواباندن آنها است. او باید به تأمین نیازهای کودکان در زمینه‌های مختلف کمک کند.
 5. توجه به ترتیب و انضباط : مراقب کودک باید به ترتیب و انضباط کودکان توجه کند و قوانین و مقررات مخصوص خانواده را اجرا کند. این کمک می‌کند تا کودکان اصول رفتاری و اجتماعی را یاد بگیرند.
 6. ارتباط با والدین: مراقب کودک باید ارتباط موثری با والدین کودکان برقرار کند. او باید به والدین اطلاع دهد که چگونه روند توسعه کودکان پیش می‌رود و مشکلات یا نیازهای آنها را به والدین اطلاع برساند.

به طور کلی، مراقب کودک نقش مهمی در تضمین رشد و توسعه سالم کودکان دارد و والدین معمولاً از خدمات وی بهره می‌برند تا زندگی خود را مدیریت کنند و به کودکانشان بهترین مراقبت و پشتیبانی را ارائه دهند.

پرستار کودک از شما پدر و مادر بهتری می‌سازد

هیچ پدر و مادری در دنیا وجود ندارد که بدون استرس زندگی کند. بسیار مهم است که شما راهی برای از بین‌ بردن استرس‌هایتان پیدا کنید تا به دلیل یک مسئله کوچک این عصبانیت و استرس را سر بچه‌هایتان تخلیه نکنید.

زمانی که شما کارها را به یک پرستار می‌سپارید و به میزان کافی استراحت کرده‌اید، احساس خوبی دارید و صبورتر هستید. در نتیجه قادرید احساس شادی و امنیت بیشتری به کودکتان بدهید. برای این که بتوانید والدین بهتری باشید باید بتوانید نسخه بهتری از خودتان باشید.

همچنین با حضور پرستار بچه، زمان بیشتری برای تحقیق و یادگیری برای تربیت فرزند خود دارید در نتیجه کودک شما با احساس رضایت و شادی بیشتری رشد خواهد کرد.

به هیچ عنوان نمی توان تاثیر والدین یا پرستار کودک را در آینده آن ها انکار کرد. مادر و پدر یا پرستار می توانند برای کمک به کودک عادات مثبتی را در سبک زندگیشان رشد و توسعه دهند که تا سالیان سال برایشان مفید خواهد بود.

انجام این عادات به صورت گروهی و با یکدیگر: رشد، آموزش، قوای بدنی خوب، وزن مناسب، رضایت از خود و کاهش احتمال ابتلا به بیماری هایی نظیر دیابت و عارضه های قلبی همگی وابسته به مصرف غذا و خوراکی های سالم، انجام فعالیت های بدنی منظم، خواب کافی و عوامل این چنینی است.

تنها با رعایت این موارد است که می توانید در کمک به کودک خود عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشید،حضور پرستار اموزش دیده و زُبده در مورد این موضوع به والدین کمک بزرگی خواهد کرد.

پرستار کودک،سبک زندگی سالم را در محیط خانه ایجاد می کند

شما به عنوان پدر و مادر یا پرستار کودک، نقش مهمی را در ایجاد سبک زندگی سالم کودکان ایفا می کنید. هنگامی که عادت خوردن یا آشامیدن خوراکی ها و نوشیدنی ها کم شیرین و بدون چربی اشباع شده را در بچه ها ایجاد می کنید، آن ها را به مصرف خوراکی های پر فیبر تشویق و در واقع، به مرور زمان آن ها را به چنین مواد غذایی علاقه مند می نمایید.

البته توجه داشته باشید این امر به سادگی و با سرعت اتفاق نمی افتد. گاهی برای چندین مرتبه این غذاها یا نوشیدنی های سالم باید در معرض دید کودکان قرار بگیرند تا به آن عادت کنند. به همین علت، اصلا ناامید نشوید. حضور پرستار کودک در منزل با انجام عادت های درست و به موقع،حس یادگیری را در کودک دلبند شما ایجاد خواهد کرد و اگر این اعمال به صورت مستمر و روزانه انجام پذیرد به صورت ناخوداگاه بعد از مدتی این رفتار برای کودک عزیزتان عادت خواهد شد.

البته تمامی این رفتارها نیازمند پرستاری با تجربه خواهد بود و همچنین همکاری پدر و مادر کودک تاثیر بسیاری در این امر دارد.

تربیت کودک در زمانی که والدین در خانه نیستند بر عهده پرستار کودک است و نوع آموزش های پرستار تاثیر طولانی مدتی بر رفتار و یادگیری و تربیت کودک خواهد داشت.

رابطه میان کودک و پرستار کودک تاثیر بسیار زیادی در کیفیت زمانی که باهم می گذرانند دارد. اگر پرستار کودک ارتباطش را با کودک به صورت هدفمند ایجاد کند، می تواند بهترین تاثیر را بر زندگی کودک بگذارد.

محبت و احترام، منشأ ایجاد یک ارتباط خوب میان پرستار کودک و کودک است. کودکان همیشه به محبت و احترام پرستار کودک پاسخ می دهند. اگر پرستار کودک بتواند اعتماد کودک را جلب کند، به خوبی می تواند استعداد های کودک را شناسایی کرده و آنها را بپروراند و نکات مربوط به تربیت کودک را به او آموزش دهد.بنابراین حضور یک پرستار کودک خوب در تربیت کودک دلبند شما تاثیر به سزایی خواهد گذاشت و باعث ایجاد حس رضایت و شادی در والدین خواهد شد.

 

مراقب کودک,نگهداری از کودک در تهران,پرستار کودک

 

پدر و مادر باید مراقب خودشان باشند

درست است که فرزند شما بخش بزرگی از زندگی شماست اما نباید تمام زندگی شما شود. برای شاد بودن در کنار فرزندانتان باید مراقب سلامتی خود باشید. این یعنی شما شخص شگفت‌انگیزی هستید و کارهای شگفت‌انگیزی انجام می‌دهید.

مطمئن باشید زمانی که بهترین خود باشید فرزندانتان از شما تشکر خواهند کرد. کودک دلبند شما نیاز به پدر و مادری سالم و آگاه دارند.

با حضور پرستار کودک شما وقت کافی برای ورزش دارید و ورزش تاثیر بسیار مثبتی در سلامت شما و در نتیجه سلامت روانی فرزندتان خواهد گذاشت…

حضور پرستار کودک به شما زمان کافی برای هر سرگرمی ای که دوست دارید می دهد و به طبع بعد از انجام سرگرمی های مورد علاقه شما پدر و مادری شادتر برای فرزندتان هستید.

همچنین با داشتن پرستار کودک شما می توانید وقت کافی برای خواندن کتاب های مورد علاقه و همچنین کتاب هایی در مورد کودکان،نحوه تربیت آن ها و آموزش های لازم برای کودک را دارید و به طبع خواندن کتاب مربوط به کودکان از شما پدر و مادری آگاه تر خواهد ساخت و همچنین در خود شما نیز احساس رضایت ایجاد خواهد کرد.

رابطه شما با همسرتان مهم است:

زمانی که پدر و مادر می شوید.به طور ناخودآگاه زمان کمتری برای رسیدگی به همسر خود و رابطه دو نفره تان دارید و بیشتر زمان شما صرف فرزندتان خواهد شد.

اما حقیقت این است که حضور فرزند نباید تاثیری در رابطه شما با همسرتان بگذارد و حتی باید بعد از به دنیا آمدن فرزند زمان بیشتری را برای همسرتان بگذارید.همچنین رابطه درست و رفتار درست والدین با یکدیگر اثر بسیار زیاد و مطلوبی در تربیت فرزند شما خواهد گذاشت.

فراموش نکنید که کودک شما،شما را می بیند و رفتارهای شما را الگو برداری خواهد کرد.با داشتن پرستار کودک مناسب زمان بیشتری را برای وقت گذرانی با همسر خود دارید و هم شما و هم کودکتان احساس رضایت خاطر بیشتری خواهید داشت.

استقلال فرزند شما مهم است:

مستقل شدن فرزند شما از بَدو کودکی بسیار مهم است.حضور پرستار کودک باعث می شود شما با خیال راحت تری به زندگی شخصی خود نیز رسیدگی کنید.

ممکن است فکر کنید کودکان برای مستقل شدن حتما باید سن خاصی داشته باشند اما حقیقت این است مستقل شدن از بَدو کودکی انجام می پذیرد و کودک شما با داشتن پرستار استقلال را یاد گرفته و از وابستگی بیش از حد به پدر و مادر جلوگیری خواهد شد و کودک شما از همان اول استقلال را می بیند،یاد می گیرد و می پذیرد و با داشتن کودکی مستقل شما نیز پدر و مادری شادتر و مستقل تر خواهید بود.

نگهداری از کودک در تهران

وظایف نگهداری از کودک در تهران ممکن است متنوع باشد و بسته به شرایط خانواده و نوع خدماتی که انتخاب کرده‌اند، متفاوت باشد. در ادامه وظایف معمولی نگهداری از کودک در تهران را ذکر می‌کنم:

 1. مراقبت فیزیکی: این شامل تغذیه مناسب، بهداشت شخصی، تعویض پوشاک، حمام و تغییر پوشک می‌شود.
 2. تربیت و آموزش: مراقبان باید به کودکان آموزش‌های ابتدایی مانند حروف الفبا، اعداد، شکل‌ها و رنگ‌ها را بدهند. همچنین تربیت کودکان به احترام و انضباط نیز وظیفه مراقبان است.
 3. بازی و سرگرمی: فراهم کردن فرصت‌های بازی و سرگرمی مناسب برای کودکان جزء وظایف مهم مراقبان است تا کودکان به طور سالم و خوشحال بزرگ شوند.
 4. مراقبت از سلامت: مراقبان باید به سلامتی کودکان توجه داشته باشند و در موارد نیاز به مراجعه به پزشک کمک کنند. همچنین واکسیناسیون‌ها و داروها را به موقع به کودکان بدهند.
 5. ایمنی: ایجاد محیط ایمن برای کودکان بسیار مهم است. مراقبان باید از تجهیزات ایمنی مناسب در خانه یا مهدکودک استفاده کنند.
 6. ارتباط با والدین: مراقبان باید به والدین گزارش داده و با آن‌ها در ارتباط باشند تا به رشد و توسعه کودکان کمک کنند و مسائل و نگرانی‌های والدین را در نظر بگیرند.
 7. مدیریت زمان: مراقبان باید برنامه‌ریزی مناسب برای فعالیت‌های کودکان انجام دهند و به وقت‌بندی دقت کنند.
 8. پشتیبانی تحصیلی: برای کودکان بزرگ‌تر، مراقبان باید به آن‌ها در تکمیل تکالیف مدرسه و یادگیری مواد تحصیلی کمک کنند.

این وظایف ممکن است تغییر کنند و به نیازهای خانواده و سن کودک بستگی داشته باشند. مهمترین نکته این است که مراقبان با عشق و مراعات به نگهداری از کودکان بپردازند تا رشد و توسعه سالم آن‌ها را تضمین کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =